A teljesség igénye nélkül néhány gyakorlatias szabály önellátás témakörében:
1. Ha már sikerült édes kukoricakrémleves-port venni a boltban (tízes csomagban, mert úgy olcsóbb), akkor azon akármennyi fokhagymás só sem segít.
2. Akármilyen nyelvi szépséget is jelent az icsigo ore a jövevényszavak kutatóinak (icsigo a földieper japánul, a café au lait pedig japánul kafe ore, a többit az olvasóra bízzuk), maga az epres tej leginkább ihatatlan. Pláne, ha akciós a Donkiban. Mondjuk logikus, 1 liter rendes tej 180-200 yen, a földieper szintén néhány száz, mitől lenne 100 yenért egy liter ilyenben bármelyik a kettő közül nagyobb mennyiségben? Ezt kétévente egyszer egyébként mindig beszopom.
Ha valaki további japán-külföldi összetételeket szeretne még gyűjteni, akkor ott van mindjárt a karaoke (kara mint üres, és ókeszutora mint zenekar).
3. Éles konyhakést nem százyenes boltban veszünk. Még akkor sem, ha látszólag lehet kapni. Nyakkendőt is lehet ott kapni, mégsem ott veszünk.
4. A narutomaki (ilyen rózsaszín-fehér halparizer-féleség) sokkal szélesebb körben felhasználható, mint ahogy azt a merev és tradicionális japán konyha vallja (úgyismint leginkább tésztalevesben és sült rizsben). Ezek nagy része (pl. vajaskenyéren) a japán társadalomból való automatikus kiközösítéssel jár együtt.
5. Meg lehet szeretni a miszo-levest és a nori-t (szárított/sült alga, ilyen zöld papírszerűség). It is an acquired taste.
6. Japánban tizensok éve volt egy irtózatos kakaó-boom, a sarki zöldségesnél is kakaót lehetett kapni. Ez sajnos mostanra elmúlt, és csak viszonylag minőségi kakaók maradtak, olcsó, cukros Bedeco meg Nesquik nem. A minőségi kakaók semmilyen civilizált rábeszélés hatására nem oldódnak hideg tejben.
7. Szemben a logikus várakozással – ugyanis a 3,6 százalékos japán tej sokkal finomabb, mint bármi, amit otthon lehet inni, kivéve talán az osztrák tejet -, az akciós csökkentett zsírtartalmú tej itt is titánfehérrel színezett ízetlen víz. De még mindig jobb, mint a százyenes icsigo ore vagy kafe ore.
8. A Biggie nevű joghurtitalból (hasonló, mint a Danone Actimel, csak ilyen economy kiszerelésben, fél liter 100 yen, nem két korty, én tulajdonképpen szeretem) létezik áloés is. Többet soha. Létezik mangós is, nem merem megkóstolni.
9. A Donkiban van 980 yenért egykilós kiszerelésben szeletelt bacon. És tisztább, húsosabb és finomabb, mint bármi, amit e címen Magyarországon valaha láttam.
Ez yo! :-D
A nap fémpontja :-)
Miért nem frissül a blog? :-/